İngilizce programımızdaOxford Üniversitesi'nin hazırladığı okul öncesi İngilizce programını ve kitaplarını kullanmaktayız. Oxford Üniversitesi'nin bütün dünyada başarı ile kullandığı Story-Based Approach, TPR (Total Physical Response), Communicative Approach ve Project-based learning eğitim yöntemlerini kullanarak çocuklarımız çok hızlı ve eğlenceli bir biçimde İngilizce öğrenmektedirler. Ayrıca veliler kendilerine verilen şifreler üzerinden çocuklarının yaptığı İngilizce aktiviteleri ve gelişimini online takip etmektedirler. İngiltere'de Anaokullarında etkin şekilde kullanılan Oxford Reading Tree programı  Mercan Çocuk Üniversitesi’nde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu programın içerisinde her öğrencinin takip ettiği İngilizce ders kitapları, İngilizce Portfolyo, İngilizce Big Book Hikâye Kitapları, İngilizce oyunlar, interaktif programlar, kukla ile drama, İngilizce çizgi filmler, flashcard'lar, İngilizce şarkılar ile çocuklarımız uzman İngilizce öğretmenlerimizin katkılarıyla çok hızlı ve etkin bir şekilde İngilizce öğrenmektedirler. Bütün İngilizce ÖğretmenlerimizeOxford uzmanları tarafından eğitim metotlarıyla ilgili düzenli seminerler verilmektedir.

 

Yapılan pek çok araştırma 0-6 yaş döneminin yabancı bir dil öğrenmede oldukça önemli ve kritik bir dönem olduğunu ve bu dönemin etkin bir biçimde değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Ayrıca araştırmalar, erken yaşta öğrenilen yabancı dilin çocuğun, matematik, ana dil ve sosyal bilgiler alanlarında da başarılı olmalarını sağladığını da ortaya koymuştur. Bu nedenle İngilizce eğitimi programımızda önemli bir yer tutmaktadır. Okulumuzda uyguladığımız İngilizce eğitiminde ‘Bütünsel Dil Yaklaşımına’ dayalı yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. Bütünsel Dil Yaklaşımında İngilizce, anaokulu temel programıyla eşgüdüm sağlayarak, çocukların kendine özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, çocukların yaş gruplarına uygun oyun ve etkinliklerle verilmektedir. Özellikle oyun ile yabancı dil öğretimi, dil gelişiminin temelini oluşturan dinleme, taklit etme, kavram oluşumu gibi becerilerin gelişimine yardımcı olmaktadır.

 İngilizce eğitimi ve Yetenek geliştirme atölyeleriyle Mercan Çocuk Üniversitesi Malatya Anaokulu Bir Anaokulundan Çok Fazlası - En İyisi


2017 - 2024 MERCAN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ
bir Mercan A.Ş. Kuruluşudur.
Sitemizdeki yazı, resim, ürün ve tüm kaynakların izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır.
Kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.
ByTeknoloji